top picture
ČESKÉ PROJEKTY
ZAHRANIČNÍ PROJEKTY
CENTRUM BUDDHISMU DIAMANTOVÉ CESTY OSTRAVA
Původní centrum Buddhismu Diamantové cesty bylo koupeno v únoru 2005 v Ostravě – Přívoze třemi členy centra. V letech 2007-2010 bylo centrum od původních členů odkoupeno Ostravskými členy a dům přepsán na Nadační fond Nydahl. Vzhledem k ne příliš vyhovující lokalitě, ve které bylo centrum umístěno, se na jaře 2014 meditační skupina rozhodla najít nové prostory a dům prodat. Po 4 měsících se našel nový kupce, na kterého se oficiálně dům přepsal v dubnu 2015.
Nové, po všech stránkách vyhovující, pronajaté prostory pro meditace jsou umístěné v centru Ostravy na Masarykově náměstí. S tímto místem jsou členové centra velmi spokojeni a své příznivce si místo našlo nejen jedinečnými prostory v nově rekonstruovaném a udržovaném historickém domě, ale především svoji polohou. V současné době hledají členové Ostravského centra pro koupi prostory podobné stávajícím, v centru města s podobnou velikostí a dispozicí.
Centrum je otevřeno veřejnosti 3 dny v týdnu, pořádají se vedené meditace, přednášky, meditační víkendy, dny otevřených dveří a další akce.
Více informací o Centrum buddhismu Diamantové cesty v Ostravě se dozvíte na našich stránkách.
Více na: www.bdc.cz/ostrava
Fotogalerie: www.bdc.cz/ostrava