top picture
ČESKÉ PROJEKTY
ZAHRANIČNÍ PROJEKTY
NAGODZICE
Pozemek v Nagodzicích byl zakoupen v roce 1996. Nachází se v jižní části Kladské kotliny v sousedství městečka Międzylesie a je součástí chráněné krajinné oblasti Orlické hory /Bystřické hory - 52 hektarů horských luk leží ve výšce 550–600 m n. m. a jsou odtud nádherné výhledy na polskou i českou stranu.
Pravidelně zde probíhají meditační kurzy s polskými a českými učiteli.
Stavba budovy meditačního centra byla zahájena v květnu 2010. Na projektu pracují zejména lidé z polských a českých center. Plánuje se také vybudovat několik domků pro meditaci v ústraní.
Poloha v těsné blízkosti českých hranic činí z Nagodzic ideální místo pro česko-polské setkávání a mezinárodní spolupráci. Pravidelně sem přijíždějí lidé z Vratislavy (pl. Wrocławi) (120 km), Opole (140 km), ale také z Poznaně (200 km) a dokonce ze Słupsku na samém severu Polska (570 km). Pro některá česká města jsou Nagodzice nejbližším retreatovým místem: Šumperk (40 km), Hradec Králové (80 km), Olomouc (100 km), ale daleko to není ani z Prahy (160 km) nebo z Brna (140 km).
Práce na projektu je vždy příležitostí naučit se něčemu novému a vzdát se ztuhlých představ o tom, jak se věci mají mít. A to i v případě, že lidé mluví stejnou řečí. Mezinárodní spolupráce na centru v Nagodzicích představuje ještě větší výzvu a příležitost pro ještě zajímavější rozvoj.
Kdo zažil jedinečnou atmosféru Nagodzic, tomu se toto místo zaručeně vtisklo do paměti: divoká příroda, dlouhé noci u ohně, milióny hvězd nad hlavou a hlavně nadšení otevření lidé, kteří Nagodzicím věnovali celé své srdce. A není divu, je to nádherné místo, kde se opravdu můžete setkat s prostorem...