top picture
ČESKÉ PROJEKTY
ZAHRANIČNÍ PROJEKTY
KARMA BERCHEN LING
Buddhistické centrum Karma Berchen Ling leží v malebných korintských výšinách na řeckém ostrově Peloponés. Nachází se v oblasti zvané „Černé hory“ nedaleko městečka Jelini ve výšce 1270 metrů. Základní kámen centra byl položen v roce 1987, kdy sem poprvé zavítal lama Ole Nydahl spolu se svými řeckými studenty. Po více než dvaceti letech příprav zde byla v roce 2010 lamou Chogdrupem Dordžem a lamou Olem Nydahlem inaugurována stúpa Kalačakry. Tento druh stúpy je velmi vzácný, po celém světě můžeme najít pouze pět takovýchto stúp. Kalačakra, zvaná také „kolo času“, má silnou ochrannou funkci a její umístění právě zde má pomoci uchránit naše svobody v Evropě.
Karma Berchen Ling nabízí řadu kurzů s buddhistickými učiteli Diamantové cesty. Díky svému umístění v srdci hor a daleko od civilizace je místo ideální i pro samostatné retreaty.
Z centra je krásný výhled na Korintský záliv, který je autem vzdálen necelou hodinu. Ubytování je možné přímo v centru. Návštěvníci by se měli dopředu informovat o speciálních podmínkách, které v centru panují. Tyto informace můžete nalézt zde.
Díky svému umístění a přítomnosti stúpy Kalačakry místo nabízí ideální podmínky pro meditaci. Spojuje se zde odkaz duchovního vůdce buddhismu Diamantové cesty linie Karma Kagjü sedmnáctého Karmapy Thinle Thaje Dordžeho spolu s nadšením a nasazením mnoha místních i zahraničních návštěvníků, kteří průběžně pracují na rozvoji centra.